KOCAELİ 17°

Cansu ALBAYRAK

Ünlü: Şerefsizleri birer birer yok ederiz!

Milliyetçi Hareket Partisi Kocaeli İl Başkanı Aydın Ünlü il binasında kent ve ülke gündemine dair açıklamalarda bulundu

Ünlü, basın toplantısında 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye tepki gösterdi. Ünlü, “Bunların önce bizim bedenimizi çiğnemesi gerekir. Böyle bir şey olursa şerefimizle şehit oluruz ya da şerefsizleri birer birer yok ederiz” dedi.

“YÜZ KARASI”

Ünlü, “Dünyanın olağanüstü bir dönemden geçtiği ülkeler arası cepheleşmenin yaygınlaştığı bir zamanda. Demokrasiye engel olmaya çalışan 104’ler büyük bir suç işlemiştir. Hayret etmemek mümkün değildir, mavi vatanı bunlarla nasıl savunmuşuz? Bunların iplerini tutan zihniyet kimdir? Günü birlik, bir bildiri midir yoksa uzun süredir planlanan bir bildiri midir? Bize göre 4 Nisan çıkışını detayları ile ele almalıyız. Bunlar yüz karasıdır.

“AKSİ HALDE” DİYE BAŞLAYAN DEMOKRASİ ÇAĞRISI MI OLUR?

Bunları deniz nasıl tutuyorsa hukukta öyle tutmalı, cüretlerinin hesabını ödemelidirler. Gece yarısı bildirisi aklını bunlara kim vermiştir. Bazı kendini bilmezler emekli amirallerin açıkladığı bildiri darbe çağrısı değil demokrasi çağrısıdır diyor. Bu bildiri hukuk gaspı, milli iradeye doğrultulmuş bir silahtır.  Aksi halde diye başlayan bir bildirinin neresi demokrasi çağrısıdır. Hiç kimse sinir uçlarımız ile oynamasın, darbeler sayfası kapanmıştır. Kimse ülkemizi karanlık bir düzene çekemeyecektir. Darbe demek, kan demek, demokrasinin gerisine düşmek demektir. Bunların önce bizim bedenimizi çiğnemesi gerekir. Böyle bir şey olursa şerefimizle şehit oluruz ya da şerefsizleri birer birer yok ederiz.  Bu sözde amirallerin rütbeleri sökülmeli, emeklilik hakları ellerinden alınmalıdır. Adli soruşturma derinleştirilmelidir. Bu bildirinin önünde arkasında kim var?

NİHAT ERGÜN’ÜN YAKIŞTIRMASI DOĞRU OLMADI

Kocaeli Valiliğimizin öncülüğünde başlayan ‘ÖNEM’ projesi, biz MHP olarak önemsiyoruz ve bu projede yer almak istediğimizi söylemiştik. Aynı anda AFAD projesine de destek vermeye devam edeceğiz. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin USTAM Projesini yerinde buluyoruz.  Kaymakamımız Şevket Cinbir’in esnafla yaptığı toplantıda, kaymakam beyin Deva partisinin standını kaldırmasını ‘vali olmak için’ yaptığını söyleyen bu ülkeye bakanlık yapmış Nihat Ergün’ün bu yakıştırmayı yapması olmamıştır. Bürokratlar kendi yerini bilir” ifade etti.

Haber - Cansu Albayrak

BENZER HABERLER

Cedit Projesi İzmit’e atılan kazık değil, tepe mahallelerin kurtuluş reçetesidir

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyesi Vedat Yoldaş, “Cedit Kentsel Dönüşüm Projesi’ni söz verdiği halde yapamayıp, vatandaşı 1,5 yıl boş yere oyalayan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet şimdi çıkmış ‘-Bu proje zaten güzel değil’ diyerek heyecanla yeni evlerine kavuşmayı bekleyen bölge halkının hayallerini yıkmak istiyor. Cedit halkı size ne yaptı ki, önce güvenlerini istismar edip sonra umutlarını yıkıyorsunuz” dedi

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

 • Darıca Belediye başkanı Muzaffer Bıyık
 • Gebze Belediye başkanı Zinnur Büyükgöz
 • Çayırova Belediye başkanı Bünyamin Çiftçi
 • Dilovası Belediye başkanı Hamza Şayir
 • Körfez Belediye başkanı Şener Söğüt
 • Derince Belediye başkanı Zeki Aygün
 • İzmit Belediye başkanı Fatma Kaplan Hürriyet
 • Kandıra Belediye başkanı Adnan Turan
 • Başiskele Belediye başkanı Yasin Özlü
 • Kartepe Belediye başkanı Mustafa Kocaman
 • Gölcük Belediye başkanı Ali Yıldırım Sezer
 • Karamürsel Belediye başkanı İsmail Yıldırım